Dotrzymać postanowienia noworoczne – nasze wskazówki na dobry start 2018

Warszawa, 27 stycznia 2018

Dotrzymać postanowienia noworoczne – nasze wskazówki na dobry start 2018
Co roku mamy ambitne plany z początkiem nowego roku. Wszystko ma się zmienić na lepsze naturalnie.

Najczęstsze postanowienia to te związane ze zdrowiem: wreszcie więcej sportu, rzucenie palenia, zacząć jogge, dieta, więcej owocówi warzyw a mniej słodyczy itd. Inni postanawiają znaleźć sobie nowe hobby, wygospodarować więcej czasu dla rodziny, częściej odwiedzać muzea, teatr, koncerty. Niestety bilanz pod koniec roku jest druzgocący, tylko na dobrych postanowieniach przystało. Może należysz do tych z silną wolą i Ci się udało. W takim razie grtulacje! Wszystkim innym chcemy dać kilka cennych rad by w tych postanowieniach wytrwać.

Dlaczego co roku wracamy do tych samych postanowień noworocznych? Psychologiwie znają odpowiedź na to pytanie. Postanowienia długoternimowe, które przyczyniają się do poprawy jakości naszego życia dają nam poczucie, że trzymamy nasze życie w garści. Ta kontrol nad własnym życiem daje nam poczucie bezpieczeństwai pewności. Z drugie strony jakiekolwiek zmiany są dla naszego mózgu ciężkie, dlatego częstwo te postanowienia pozostają tylko w sferze planów. By tym razem było inaczej i pomóc Ci wytrwać w swoich postanowieniach mamy dla Ciebie kilka rad:

1. Nie planuj za dużo naraz.

Jeśli będziesz chciał zrealizować 10 rzeczy naraz, szybko Cię to zniechęci czego konsekwencją będzie poddanie się. Lepiej podejmuj kroki stopniowo i realizuj plany jeden po drugim.

2. Swoje postanowienia umieść na liście i ją zachowaj.

Studia dowodzą, że poważniej traktujemy coś co jest zapisane. Miej zawsze listę pod ręką i sięgaj do niej tak częstwo jak myślić o realizacji jej punktów.

3. Zapewnij sobie wsparcie.

Nie jest niczym nowym to, że sportowa aktywność jest przyjemniejsza w grupie. Dlatego namów swoich znajomych, by twarzyszyli Ci a tym samym zrobili również coś dla siebie.

4. Miej na uwadze małe potyczki.

Każdy ma momenty słabości, szczególnie jeśli chodzi o nowe przyzwyczajenia. Nie rób sobie dużych wyrzutów sumienia, jeśli sięgniesz raz po papieroda bądź tabliczkę czekolady. Dlaczego? Ponieważ zaczniesz niedługo myśleć, że nic Ci się nie udaje a to jeden krok by zrezygnować z postanowień.1Powodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku!

Materiały obrazowe

Show blog posts