Prasa

Aktualne komunikaty prasowe do ankiet internetowych i nowości Jobswype

Downloads

2018

Poszukiwanie pracy trwa w Europie około pół roku

Warszawa, 20 kwietnia 2018

Długi okres bezrobocia panujący w Europie. Większość europejskich pracowników potrzebuje więcej niż pół roku na znalezienie pracy.

Czytaj więcej

W Bisnesie najczęstszą formą komunikacji stanowią telefon oraz wiadomości mailowe

Warszawa, 16 kwietnia 2018

Komunikacja w pracy przez telefon, drogą mailową, za pomocą skype lub Filesharing? Europejczycy mają wybór i zdecydowanie wybierają dwie pierwsze opcje.

 

Czytaj więcej

Większość czynnych zawodowo Europejczyków z grypą zostaje w domu

Warszawa, 2 marca 2018

Sezon grypowy 2018? 84% Polaków w razie choroby zostałoby w domu. Całkiem inną postawę obywatele Rumuni, którzy deklarują (78 Prozent) gotowość do pracy mimo grypy.

Czytaj więcej

Badania Jobswype pokazują: Najważniejsze zawodowe postanowienie noworoczne to zmiana pracy

Warszawa, 29 stycznia 2018

Trzech z czterech Europejczyków wyraża tą opinie

Co roku wymyślamy coraz to lepsze postanowienia noworoczne. Jobsywpe nie mógł nie zapytać swoich użytkowników o ich zawodowe postanowienia na rok 2018. Wynik: Trzech na czterech obywateli Europy ma zamiar zmienić miejsce pracy  pozostali będą rozwijać swoją karierę bądź starać się wygospodarować więcej wolnego czasu.

 

Co roku w sylwestra powstaje lista naszych postanowień noworocznych. Najwięcej z nich dotyczą zdrowego trybu życia, a jakie mamy dotyczące życia zawodowego?

Czytaj więcej

2017

Seksualne napastowanie na imprezie firmowej? Jobswype – ankieta pokazuje: średnio co trzeci lub co czwarty Europejczyk ofiarą

Warszawa, 31 grudnia 2017

Najwięcej przypadków w Wielkiej Brytani oraz w Irlandii.

Negatywne nagłówki nie znikają – coraz więcej przypadków molestowania seksualnego w miejscu pracy. Często zdarz się to na imprezach firmowych w adwencie, gdzie atmosfera jest luźna a alkohol czyni odważnieszym.

Czytaj więcej

Jobswype badanie pokazuje: brak emigracji polskich pracowników. W niemal całej Europie spada gotowość wyjazdu poza granice kraju w celu podjęcia nowej pracy.

Warszawa, 20 listopada 2017

Polska gospodarka jest atrakcyjna

Polacy są wierni jeśli chodzi o wybór miejsca wykonywanej pracy. Taki wynik przyniosły badania Jobwsype. W tym badaniu wzięło udział najwięcej ankietowanych tego roku – 3400 europejczyków udzieliło odpowiedzi.

Czytaj więcej

Ankieta Jobswype przeprowadzona w sierpniu 2017 roku: praca wakacyjna ma sens.

Warszawa, 23 września 2017

Ponad połowa Polaków uważa że praca wakacyjna zapewnia im dodatkowe kieszonkowe. Co roku dużo młodzieży i studentów decyduje się na pracę w wolnym czasie by poprawić swój budżet. W tym momencie na Jobswype znajdziecie ponad 1600 ofert pracy na wakacje. Trzeba zauważyć, że są prawne różnice między pracą wakacyjną a praktykami.

Czytaj więcej

Jobswype ankieta z lipca 2017: Brak online zakupów podczas pracy

Warszawa, 14 sierpnia 2017

Letnie głosowanie wsród Europejczyków pokazało wyraźnie, że nie robimy notrycznie online zakupów w czasie pracy. Szczytne nastawienie, ponieważ nie jest to dokładnie prawnie uregulowane i ogólnie w praktyce nie zakazane.

 

Czytaj więcej

Powodem numer 1 na zmiany pracy jest wynagrodzenie

Warszawa, 17 lipca 2017

Z jakiego powodu myślisz o zmianie pracy? Po dwóch latach Jobswype ponownie przeprowadza taką samą ankietę. Celem było stwierdzenie, czy i jak zmieniły się kryteria. Wzieliśmy pod uwagę następujące kryteria: wynagrodzenie, marne szanse na karierę, atmosfera, Work Life Balance, znudzenie. Mało zaskakujące wyniki dziesięciu Eurpejskich państw: Najczęściej podawanym powodem nadal wynagrodzenie. 53% Polaków zmieniłoby pracę dla większej wypłaty. Ankieta pokazuje również, iż na zachodzie Europy badziej liczy się atmosfera niż wypłata.

Czytaj więcej

Większość europejskich pracowników nieodpowiednio wykwalifikowana

Warszawa, 2 czerwca 2017

Jakie kwalifikacje posiadasz na obecne stanowisko pracy? Tak brzmiała ankieta przeprowadzona przez Jobswype. Średnio tylko jedna trzecia Europejczyków czuje się perfekcyjnie wykwalifikowana do swojego zawodu.

Czytaj więcej

Jobswype europejskie porównanie 2016-2017: Gender Pay Gap nadal utrzymuje się w krajach Europy.

Warszawa, 30 marca 2017

Korzystając z okazji międzynarodoego święta kobiet iofert pracy Jobswype przepowadziła powtórnie ankietę. Otrzeźwiający wynik dla wszystkich, którzy myśleli, że temat równouprawnienia w pracy jest załatwiony. Prawie dwie trzecie europejskich Pań dostają mniejsze wynagrodzenie niż panowie przy takich samych kwalifikacjach – o tym świadczą wyniki lutowe. Nie tylko Europa zmaga się z tym problemem, natomiast 40% równych wypłat to wynik który pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Czytaj więcej

Badania Jobswype w lutym 2017: Europejczycy do utrzymania potrzebują drugiej dodatkowej pracy.

Warszawa, 1 marca 2017

Przerażające wysokie wyniki – około 70% w każdym kraju, w którym przeprowadziliśmy ankiete na naszych stronach Jobswype. Przyczyną tego stanu rzeczy mogą być np. różnica wynagrodzenia w zależności od płci, prace na pól etatu bądź rosnące koszty utrzymania. Także 85% Polaków odpowiedziało na nasze ankietowe pytanie: „Potrzebujesz więcej niż jednej pracy, by mieć wystarczające środki do życia?” TAK.

Czytaj więcej

Zmiana zawodu to nie rzadkość w krajach europejskich

Warszawa, 16 stycznia 2017

Przyczyny zmiany zawodu są różne – pierwsze miejsce zajmują Węgry.

Wiedeń, 11.01.2017 – podczas gdy jeszcze przed kilkoma laty ciężko było wyobrazić sobie inną pracę niż w wyuczonym zawodzie bądź inną niż w kierunku studiów, tak dziś nie jest to rzadkością. To wykazała najnowsza ankieta przeprowadzona w Europie przez jobswype. W przeciągu ostatnich pięciu lat najczęściej swój zawód zmieniali mieszkańcy Węgier, Czech oraz Słowacji. Niemal połowa, bo 47% ankietowanych Ausriaków zmieniła zawód.

Czytaj więcej