Blog

Twój blog Jobswype zawiera aktualności, porady i informacje na temat poszukiwania pracy, kariery i życia zawodowego.

2018

Klimatyzacja w biurze-pułapki

Warszawa, 31 lipca 2018

Lato w pełni a z nim upał. Dla pracujących na zewnątrz nie ma zbytniej alternatyw, natomiast dla pracowników biurowych owszem: wentylatory, schłodzone napoje są szybką pomocą. Najczęstszą pomocą jest zimne powietrze z klimatyzacji. Mężczyźni często ubierają krótki rękawek podczas gdy kobiety zarzucają swetry. Dlaczego?

Czytaj więcej

Od kolegi do szefa – Tak uda się zmiana bezproblemowo

Warszawa, 29 czerwca 2018

Od kolegi do szefa – Tak uda się zmiana bezproblemowo
Jeśli kolega staje się nagle szefem muszą obie strony przemyśleć. Wiąże się to z zaletami gdy przełożony jest naszym znajomym i bezpośrednio uns problemy swoich przelożonych. Z wzajemnym respektem i zrozumieniem można łagodnie przetrwać tą zmianę.

Czytaj więcej

Plotki – o korzyściach i ciemnych stronach

Warszawa, 14 maja 2018

plotka

W każdej firmie się plotkuje. Kto twierdzi inaczej to kłamie bądź jest odizolowany od reszty. Nie powinno się rozgłaszać na cały świat plotek, ale też nie można zapominać o ich znaczeniu. Ploteczki nie oznaczają od razu złego klimatu w firmie, przeciwnie mogą go polepszyć.

Czytaj więcej

Poniedziałek w biurze – rozpocznij tydzień w pełni zmotywowany

Warszawa, 6 kwietnia 2018

Poniedziałek w biurze – rozpocznij tydzień w pełni zmotywowany
Dlaczego poniedziałki są dla tak wielu osób najgorszym dniem tygodnia? Dlaczego jesteśmy szczególnie tego dnie nie zmotywowani do działania? Badania wskazują na dwa powody:  stres związany z pracą i stres związany ze zderzenia wolnego czasu z czasem pracy.

Czytaj więcej

Pogodzić wychowanie dzieci z pracą

Warszawa, 28 lutego 2018

Pogodzić wychowanie dzieci z pracą
Czynni zawodowo rodzice wiedzą od dawna, że pogodzić dzieci z karierą zawodową to nie lada wyzwanie ale też nie niemożliwe. Wymaga to precyzyjnych planów oraz elastyczności.

Czytaj więcej

Komu żyje się lepiej: zatrudnionym czy może osobom wykonującym wolny zawód?

Warszawa, 23 lutego 2018

Komu żyje się lepiej: zatrudnionym czy może osobom wykonującym wolny zawód?
Trawa po drugiej stronie płotu jest zawsze bardziej zielona – tak się mówi. Znajduje to również zastosowanie w tym przypadku.

Czytaj więcej

Co zrobić kiedy kolega śmierdzi?

Warszawa, 28 stycznia 2018

Co zrobić kiedy kolega śmierdzi?
Znasz to uczucie gęsiej skórki, gdy nagle wyczuwasz, że Twój kolega nie za świeżo „pachnie“? Do tego nie pracuje ta osoba na budowie ani nie jest obecnie szczyt lata? Więcej wymówek nie przychodzi do głowy.

Czytaj więcej

Dotrzymać postanowienia noworoczne – nasze wskazówki na dobry start 2018

Warszawa, 27 stycznia 2018

Dotrzymać postanowienia noworoczne – nasze wskazówki na dobry start 2018
Co roku mamy ambitne plany z początkiem nowego roku. Wszystko ma się zmienić na lepsze naturalnie.

Czytaj więcej

2017

Dorywcza praca jako Mikołaj

Warszawa, 31 grudnia 2017

Dużo osób narzeka, że znaczenie i magia świąt Bożego Narodzenia przyćmiona jest przez komercję. Faktem jest, że czas adwentu oraz samych świąt to najgorątszy i najbardziej rentowny czas dla wielu przedsiębiorstw.

Czytaj więcej

Digitalny koczownik – nowa forma pracy obiecuje więcej wolności

Warszawa, 30 listopada 2017

Nowi pracownicy różnią się od swoich poprzedników pod względem wyznawanych wartości. Satus bądź wysokość wynarodzenia są mniej ważnie od poczucia, że ich praca coś znaczy.

Czytaj więcej

Zwróć na to szczególną uwagę, jeśli planujesz pracę za granicą

Warszawa, 24 listopada 2017

Wyniki aktualnej ankiety Jobswype, znów pokazują – praca za granicą jest nadal interesująca i dla dużo  osób jest ta opcja brana pod uwagę. Powodów jest wiele.

Czytaj więcej

Perfekcyjne zdjęcie do CV

Warszawa, 21 października 2017

Żadne CV nie jest kompletne bez dobrego zdjęcia. Nawet jeśli w niektórych krajach można zaobserwować trend do aplikacji bez zdjęcia, by tym samym uniknąć dyskryminacji ze względu na wygląd bądź kolor skóry, u nas zamieszczanie swojego wizerunku jest powszechną praktyką.

Czytaj więcej

Na to powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy czytaniu ogłoszeń o pracę

Warszawa, 18 września 2017

Jeśli chodzi o szukanie wolnych miejsc pracy, to media są zawsze na najuaktualniejszym stanie przed np społecznymi sieciami. Specjalne agencje mają za zadanie znaleźć bardzo dobrych pracowników dla danej firmy.

Czytaj więcej

Droga do kierowniczego stanowiska

Warszawa, 23 sierpnia 2017

Jesteś nowy w firmie? Na początku kariery? Marty Ci sie awans? A po kilku latach kierownicze stanowisko? Na początku wielu osobą wydaje się, że nawet dobrzy szefowie nie mają do tego specjalnego genu. W rzeczywistkości kryje się za tym dużo pracy oraz wpływ różnych faktorów, między innymi także trochę szczęścia.

Czytaj więcej

Tak przetrwasz upały w biurze – najlepsze rady na upały

Warszawa, 31 lipca 2017

Wysokwie temperatury nie przeszkadzają na urlopie, natomiast w dniu pracy owszem. Jeśli na zewnątrz temperatura osiąga 30, 35 stopni, często w środku jest nie wiele chłodniej.

Czytaj więcej

Te zawody będą miały w przyszłości duże znaczenie

Warszawa, 25 czerwca 2017

Pytanie odnośnie prawidłowego wyboru zawodu stawia  sobie co roku duża grupa młodych osób a także rodzice, którzy natulanie chcą dla swojego dziecka wszystko co najlepsze. Marzenia z , prakdzieciństwa, by zostać piosenkarzem, aktorem, piłkarzem itd.

Czytaj więcej

Nowe drogi w szukaniu personelu

Warszawa, 13 czerwca 2017

Już koniec czasów, gdy osoba poszukująca pracy przeszukiwała ogłoszenia z ofertami pracy w gazetach. Teraz internet to jak druga ojczyzna dla niektórych jej użytkowników.

Czytaj więcej

Kiedy programy komputerowe decydują o Twoim sukcesie w ubieganiu się o pracę.

Warszawa, 18 maja 2017

 Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się co dzieje się z Twoimi dokumentami zanim zostaniesz zaproszony na rozmowę o pracę, a czasem nawet nie. Co robią rekrutancji ze stertą aplikacji, by móc się dostatecznie przygotować.

Czytaj więcej

Ciągła osiągalność w pracy i jej skutki

Warszawa, 26 kwietnia 2017

Czy wydaje Ci się taka sytuacja znajomo? Leżysz wygodnie w swojej kanapie, rozkoszujesz się wolym wieczorem gdy nagle dzwoni Twój szef odnośnie Twojego projektu? Ważna informacja, która nie pogła poczekać kilka godzin na nastepny dzień. W sumie straciłeś tylko pięc minut, nie jest tak źle.

Czytaj więcej

Networking – Podstawowe zasady na dobre tworzenie sieci

Warszawa, 6 marca 2017

Dobre znajomości jeszcze nikomu nie zaszkodziły w życiu zawodowym oraz prywatnym. Jest to szczególnie ważne w kręgu wykonywanego zawodu.

Czytaj więcej

Prezentacja – to nie takie straszne

Warszawa, 17 lutego 2017

„ Co jeśli zapomnę wszystko i nie wydobęde z siebie żadnego słowa?“ – jeśli takie myśli nadchodzą Cię tuż przed prezentacja , że nie jesteś sam. Zdarza się to nawet profesjonalistą.

Czytaj więcej

Zdąrzyć z terminem na czas

Warszawa, 9 lutego 2017

Jesteś zaskoczony gdy Twoi koledzy z pracy mimo natłoku obowiązków zdarzają wszystko załatwić w terminie? Dobra wiadomość – badania dowodzą, większość osób dopiero pod presją czasu są naprawde produktywni. Poznaj kolejne kroki i zasady by nie popaść w stres.

Czytaj więcej

Zmiana domeny. Jobkralle staje się Jobswype

Warszawa, 14 stycznia 2017

Szanowni Państwo,Chcieliśmy poinformować, że w przyszłości „Praca na E- Mail“ będzie dostarczana do Państwa z nowego adresu mailowego service@jobswype.net.

Czytaj więcej

Zacznij Nowy Rok z sukcesem

Warszawa, 5 stycznia 2017

Wolne dni świąteczne nie są w prawdzie jeszcze przeszłością a niektórzy jeszcze są na urlopie, ale od połowy stycznia praca zacznie wreć. Nowy rok z nowymi projektami, wyzwaniami i sukcesami czeka! Może jest to rok, który przyniesie oczekiwany awans, podwyżkę, wymarzony projekt.

Czytaj więcej

2016

Tego powinieneś unikać na firmowej kolacji wigilijnej

Warszawa, 21 grudnia 2016

Znasz to uczucie, gdy przychodzisz następnego dnia po firmowej kolacji wigilijnej i panuje niezręczna cisza? Szef na dodatek woła Cię na dywanik? Współpracownicy przyglądają Ci się dość dziwnie? Szepczą coś po kątach? A Ty za nic nie możesz przypomnieć co wydarzyło się poprzedniego wieczoru­? Wiesz tylko, że super się bawiłeś… Pamiętaj mimo takich imprez gdy atmosfera jest luźna i kontakt z szefem i współpracownikiem jest ułatwiony, musisz być czujny. Zapoznaj się z naszymi radami i już nigdy nie popełń gafy!Dobierz odpowiedni strój.

Czytaj więcej

Zdrowe przekąski w biurze

Warszawa, 9 grudnia 2016

Całe dnie spędzone w biurze wiąże się często z brakiem ruchu a co za tym idzie konsekwencjami zdrowotnym i utratą figury. Tak nie musi być, czytając naszego poprzednienio bloga dowiedzieliście się jak wdrożyć więcej ruchu w „siedzącej“ pracy.

Czytaj więcej

Mobbing w miejscu pracy- temat poruszany we wszystkich Europejskich krajach.

Warszawa, 5 grudnia 2016

Mobbing może występować prawie we wszystkich sferach życia i być zmorą fizyczną oraz psychiczną dla jej ofiar. W dzisiejszych czasach mobbing spotkamy także w pracy.

Czytaj więcej

Wdrożyć ruch w swoją biurową codzienność

Warszawa, 27 listopada 2016

Nic nowego i zaskakującego jest w tym, że sport i ruch to samo zdrowie. Dużo osób wykorzystuje swój wolny czas na aktywność sportową, by właśnie w ten sposób rozładować wszystkie złe emocje oraz napięcie, które powstało w trakcie stresującego dnia w pracy.

Czytaj więcej

Być swoim własnym szefem – Rozważanie na temat założenia przedsiębiorstwa

Warszawa, 13 listopada 2016

Znasz to uczucie, kiedy myślisz, że pewne rzeczy załatwiłbyś inaczej i lepiej na miejscu szefa? Życzyłbyś sobie elastyczne godziny pracy? Może znalazłeś się teraz w takim miejscu swojego zawodowego życia, że życzyłbyś sobie czegoś co leży bliżej Twojemu sercu? Co niekoniecznie oznacza, by swoje hobbi zmienić w zawód, by nie musieć już więcej ani jednego dnia w życiu pracować. Jeśli jednak udało Ci się już zamienić hobby na zawód, gratulacje! Ale dla pozostalych pozostaje tylko jedno rozwiązanie -  założyć własną firmę.

Czytaj więcej