Poniedziałek w biurze – rozpocznij tydzień w pełni zmotywowany

Warszawa, 6 kwietnia 2018

Poniedziałek w biurze – rozpocznij tydzień w pełni zmotywowany
Dlaczego poniedziałki są dla tak wielu osób najgorszym dniem tygodnia? Dlaczego jesteśmy szczególnie tego dnie nie zmotywowani do działania? Badania wskazują na dwa powody:  stres związany z pracą i stres związany ze zderzenia wolnego czasu z czasem pracy.

Podczas tygodnia roboczego znajdujemy się w różnych stresujących sytuacjach związanych z pracą, hormony stresu biorą górę w szczególności kortyzol. To natomiast osłabia nasz system odpornościowy co wiąże się często z poczuciem choroby w poniedziałki. Z drugiej strony świętujemy intensywnie w wekeend co odbija się to na nas w ciągu tygodnia. Mamy dla Was kilka rad by poniedziałki były fajne.

  1. Planuj zawczasu. Niezaplanowane niespodzianki są sprawcą haosu. Już w piątek poświęć kilka minut na sprawdzenie terminów oraz zadań poniedziałkowych, by optymanie rozplanować dzień. Jeśli znasz dobrze harmonogram unikniesz niepotrzebnego stresu.
  2. Rozplanuj obowiązki. Wiesz jakie zadania musisz wypełnić w poniedziałek? Bardzo dobrze, możesz złożone zadania podzielić na mniejsze, łatwiejsze kroki, by nie straszyły Cię na począku tygodnia. Motywacja wtedy drastycznie wzrasta.
  3. Motywuj się poprzez nagradzanie. Jeśli poniedziałek był stresujący a Ty mimo wszystko wypełniłeś zadania wzorowo, zasłużyłeś na nagrodę, nieprawdaż? Zaplanuj coś wyjątkowego na poniedziałkowy wieczór, na który będziesz się cieszył cały dzień: sport, teatr, romantyczna kolacja lub jeszcze coś innego.
  4. Zatroszcz się o miły start na początek dnia. Nic nie da odpoczynek niedzielny jeśli zaraz w poniedziałkowy poranek zaczniesz ze stresen. Jeśli nawet to ciężkie nie przyciskaj dżemki w telefonie tylko wstań od razu, delektuj się śniadaniem i poranną kawą, by nie spieszyć się do pracy. Przedłuż ten relaksujący stan z wekeendu.
  5. Śmiej się serdecznie i dużo. Śmiech ma duże zdrowotne zalety – obniża ciśnienie krwi i rozluźnia blokady różnego rodzaju. Śmiej się częściej w biurze, jest to zaraźliwe. Dzięki Tobie innym udzieli się także dobry humor.

 

Materiały obrazowe

Show blog posts