Ankieta Jobswype przeprowadzona w sierpniu 2017 roku: praca wakacyjna ma sens.

Warszawa, 23 września 2017

Ponad połowa Polaków uważa że praca wakacyjna zapewnia im dodatkowe kieszonkowe. Co roku dużo młodzieży i studentów decyduje się na pracę w wolnym czasie by poprawić swój budżet. W tym momencie na Jobswype znajdziecie ponad 1600 ofert pracy na wakacje. Trzeba zauważyć, że są prawne różnice między pracą wakacyjną a praktykami.

Wiedeń, 08.09.2017 – 65 procent Polaków uważa, że praca wakacyjna ma sens że względu na poprawę sytuacji finansowej natomiast 22  procent Polaków uważa że to dobra okazja na wgląd na pracę. Reszta ( 13%) wyraża opinię, że to czyste marnotratctwo czasu. To wyniki najnowszej ankiety przeprowadzonej przez międzynarodową wyszukiwarkę ofert pracy Jobswype.“Nasz team uważa jak większość ankietowanych, że praca wakacyjna jak najbardziej może okazać się być pomocna.“ mówi założyciel i kierownik Jobswype Christian Erhart. „Jednocześnie jesteśmy świadomi, że nie nie łatwo jest znaleźć odpowiednią pracę wakacyjną. Jobswype chce także w tej sferze pomóc swoim użytkowniką.“ dodaje Erhart.

 

Prawne różnice między pracą wakacyjną – dorywczą a praktykami

By z pracą dorywczą wszystko poszło zgodnie z planem Christian Erhart ma dla Ciebie kilka cennych wskazówek. „ nie czekaj zbyt długo z aplikacją, minimum pół roku wcześniej zacznij szukać odpowiednich ogłoszeń. Pozatym wyjaśnij na samym początku z przyszłym pracodawcą czas pracy, zakres obowiązków, wynagrodzenie. Jeśli chodzi o prawne warunki pracy przydatna jest strona regionalnego urzędu pracy“ radzi Erhart. Są różnice prawne między praktykami a pracą wakacyjną. Praca wakacyjna jest traktowana jaj stałoetatowa praca, ma się także prawo na urlop. Praktyki rządzą się innymi prawami.

 

Ta ankieta została przeprowadzona przez Jobswype w sierpniu 2017 roku. Liczba ankietowanych z wielu krajów europejskich – 702.

Materiały obrazowe

Ankieta Jobswype przeprowadzona w sierpniu 2017 roku: praca wakacyjna ma sens.

Ankieta Jobswype przeprowadzona w sierpniu 2017 roku: praca wakacyjna ma sens.

Powrót do komunikatów prasowych