Badania Jobswype pokazują: Najważniejsze zawodowe postanowienie noworoczne to zmiana pracy

Warszawa, 29 stycznia 2018

Trzech z czterech Europejczyków wyraża tą opinie

Co roku wymyślamy coraz to lepsze postanowienia noworoczne. Jobsywpe nie mógł nie zapytać swoich użytkowników o ich zawodowe postanowienia na rok 2018. Wynik: Trzech na czterech obywateli Europy ma zamiar zmienić miejsce pracy  pozostali będą rozwijać swoją karierę bądź starać się wygospodarować więcej wolnego czasu.

 

Co roku w sylwestra powstaje lista naszych postanowień noworocznych. Najwięcej z nich dotyczą zdrowego trybu życia, a jakie mamy dotyczące życia zawodowego?

Wyszukiwarka ofert pracy Jobswype zapytała swoich użytkowników jakie są ich postanowienia noworoczne: zmiana pracy, kariera, wolny czas ? Wyniki są w całej Europie jednoznaczne: Między 75 (Węgry) a 88 procent (Rumunia) ankietowanych pragnie zmienić pracę na lepszą. Dla 7 (Rumunia, Słowacja) do 16 procent ankietowanych (Wielka Brytania) ważniejsza jest kariera, natomiast dla 4 (Irlandia, Wielka Brytania) do 14 procent (Polska) czas wolny stoi na pierwszym miejscu.

 

Postanowienia noworoczne w życiu zawodowym w Polsce

Co jest dla Polaków najważniejsze w 2018 roku jeśli chodzi o pracę? Najczęstsza odpowiedź: zmiana pracy z 75%. 11% Ankietowanych Polaków chcą skupić się na swojej karierze, a 14% stawia na czas wolny.

 

Dobre postnowienia dają nam bezpieczeństwo

„Wszystkie postanowienia noworoczne zarówno te prywatne jak i zawodowe powtarzają się co roku. Jeśli robimy bilans na koniec roku, często stwierdzamy, że nie dotrzymaliśmy wszystkich postanowień. Zamiast rozczarowania powinniśmy pozytywnie patrzyć na kolejny nowy rok. Psychologowie znają ten fenomen i mają na to dobre wytłumaczenie“ tłumaczy założyciel Jobswype Christian Erhart.

 

Właściwie jest tak, że ludzie którzy mają stałe plany na przyszłość i je dotrzymują by polepszyć jakość swojego życia czują się bezpieczniej. „ Postanowienia długoternimowe, które przyczyniają się do poprawy jakości naszego życia dają nam poczucie, że trzymamy nasze życie w garści. Ta kontrol nad własnym życiem daje nam poczucie bezpieczeństwai pewności. Z drugie strony jakiekolwiek zmiany są dla naszego mózgu ciężkie, dlatego częstwo te postanowienia pozostają tylko w sferze planów.” – wyjaśnia Erhart.

 

Sprzymierzeńcy pomogą nam dotrzymać postanowień

Najlepszą strategią na niepoddanie się jest znalezienie sprzymierzeńca. Obojętne czy chodzi o sport czy o pracę, znajdź znajomych, którzy Twoje cele podzielają. Oni będą dla Ciebie wsparciem, by wytrwać w postaniowieniach. Takiej wskazówki udziela nam Erhart.

 

Ta ankieta została przeprowadzona w grudniu 2017 oraz styczniu 2018 roku. Wzieło w niej udział   1 896 anietowanych z całej Europy.

 

 

Materiały obrazowe

Badania Jobswype pokazują: Najważniejsze zawodowe postanowienie noworoczne to zmiana pracy

Badania Jobswype pokazują: Najważniejsze zawodowe postanowienie noworoczne to zmiana pracy

Powrót do komunikatów prasowych